Anatomia Praktyczna #4 Zbieranie wywiadu lekarskiego na przykładzie bólu brzucha

Nagranie na temat zbierania wywiadu lekarskiego. Na warsztat wziąłem bóle brzucha, które są częstą przyczyną wizyt u profesjonalistów medycznych. Mogą być spowodowane przeróżnymi procesami chorobowymi, gdyż jak dobrze wiesz brzuch jest wypełniony wszelakimi narządami. Dlatego dogłębny wywiad w tym przypadku jest szczególnie istotny!

Prezentuję akronim SOCRATES, który nie pozwoli Ci pominąć istotnych cech bólu podczas rozmowy z pacjentem. Możesz go wykorzystać przy zbieraniu wywiadu dotyczącego dolegliwości w jakimkolwiek innym miejscu ciała np. w klatce piersiowej.

Akronim jest bardzo łatwy do zapamiętania, nawet jeśli nie znasz dobrze języka angielskiego. W odcinku zamieszczam w napisach rozwinięcie każdej litery.

Podziel się swoimi wrażeniami po pierwszych rozmowach ze swoimi pacjentami tudzież fantomami 😉

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments